15 Bin Yabancı Yatırımcı Türk Vatandaşı Oldu

15 Bin Yabancı Yatırımcı Türk Vatandaşı Oldu. 15 bin yabancı yatırımcı Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunması sonucu 4,5 milyar dolar gelir elde edildi.

Türkiye’de istisnai olarak vatandaşlık hakkı elde edebilmek için başvuran yatırımcı sayısı 1 Temmuz itibarıyla 19.09.2018 tarihi itibarıyla 15 bin 176’ya ulaştı. Gayrimenkul ve konut ağırlıklı olmak üzere fonlardan veya bankaya 500 bin dolar para yatırarak elde edilmiş olan bu başvurulardan elde edilen gelir ise 4,5 milyar doları buldu.

Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği’nin (GİGDER) 1. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, yabancılara konut satışlarında desteklerin artırılması gerektiğini belirterek; “Şu an itibarıyla yabancıların gayrimenkul için ödediği rakam ortalama 151 bin dolar. Bunun yükselmesindeki etkenlerden birisi vatandaşlık hakkı.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de istisnai vatandaşlık hakkı için başvuran yatırımcı sayısının; 19.09.2018 – 1 Temmuz tarihleri arasında 15 bin 176’ya ulaştığını dile getiren Nebati, şu açıklamalarda bulundu:

4,5 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDİLDİ

“Gayrimenkul ve konut ağırlıklı olmak üzere fonlardan veya bankaya bir miktar para yatırarak elde edilmiş olan bu başvurulardan; 4,5 milyar dolar gelir elde edildi ve 15 Bin Yabancı Yatırımcı Türk Vatandaşı Oldu. 2 yıl gibi bir sürede ve bu katlanarak gidecek. Bir tarafta sizler konutun satışında gerekli adımlarınızı atarken öbür taraftan bizler de aldığımız tedbirlerle inşaat sektörüyle de daha önemli bir birliktelik sağlamış olacağız.”

İstisnai vatandaşlık sürecinin yürütülmesi konusunda avukatlık ve danışmanlık desteği sağlayan firmamız; Realty World, DAP Yapı, Ataseven Group gibi kurumsal ve dünya çapında hizmet veren firmalarla sizlere gayrimenkul ve taşınmaz desteği de sağlamaktadır. Yatırım yapmak amacıyla ülkemizi tercih eden yabancıların ülkemize giriş yapmasına veya sürekli kalmasına gerek olmaksızın yürüttüğümüz istisnai vatandaşlık sürecinde detaylı olarak bilgilendirip, profesyonel/tecrübeli destek sunuyoruz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki yorum kısmımızdan bizlere ulaşabilir; YouTube kanalımızı ziyaret edebilir veya iletişim kısmımızdaki numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x