Hizmetler

Yabancı Yatırım Danışmanlığı

Yabancı Yatırım Danışmanlığı

Yabancı Yatırım Danışmanlığı

Yabancı Yatırım Danışmanlığı konusunda; Türkiye, hızla büyüyen ekonomisi, nitelikli iş gücü, küresel ve bölgesel yatırım potansiyeli ile; sadece Türk değil yabancı yatırımcılar tarafından da tercih edilen ülkelerin başında gelmekte olup; bu durum Yabancı Yatırım Danışmanlığı konusunu göz önüne getirmektedir. 2003 yılında kabul edilen ‘Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunuile ülkede yabancı yatırımlar ve kurulan şirket sayısı artmıştır. Bunun başlıca nedeni, yeni düzenleme ile yabancıların Türkiye’de doğrudan yatırım yapmasının önündeki engellerin kaldırılmasıdır; (doğrudan yatırımın ne anlama geldiği yazının ilerleyen bölümlerinde açıklanacaktır).

Böylece, yabancı yatırımcılara yerli yatırımcılarla aynı hak ve imkanlar tanınmış; Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) izin verdiği tüm şirket türlerini kurmalarına izin verilmiştir. Yabancı Yatırım Danışmanlığı konusunda belirtmek gerekir ki, yurt dışında yaşayan veya çalışan Türk vatandaşları da bu Kanun kapsamında tanınan imkanlardan faydalanabileceklerdir. O halde, bu yazı sadece Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancıları değil, yurt dışındaki Türkleri de çok yakından ilgilendirmektedir.  Yabancı Sermayeli Şirket Kuruluşu için Gerekli Adım ve İşlemler konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olunduğunda ülkemizdeki kazanç payı artabilecektir.


Yabancı Yatırım ve Mühendislik Danışmanlığı

Ülkemiz, Dünya ülkeleri arasında gelişmekte olan ülke kategorisinde yer almakta olup hızla ilerlemektedir.

Global dünya ekonomisi hakkında tecrübeli ve bilgi sahibi ekonomistlerin de çok net bildiği bir konu varsa; o da gelişmekte olan ülkelere yapılan yatırımların verdiği kar oranı, gelişmiş ülkelere yapılan yatırımların verdiği kar oranlarından kat kat daha yüksektir. Bu bağlamda düşünecek olursak ülkemize belirli sektörlerde yapılacak yatırımların kar getirmeme olasılığı dahi yoktur. Bu kadar kesin konuşabilmemizin nedeni ise gerek ülkemizin her konuda verimli bir Asya-Avrupa köprüsü olması; gerek ise devlet teşviklerinin bölgesel kollara ayrılmış olması ve bu kollarda yapılan yatırımlarda devlet desteğinin çok yüksek olmasıdır. Hal böyle iken parasını değerlendirmek isteyen bir yabancının ülkemizde yatırım yapmamamsı için hiçbir neden yoktur.

Mert metal, Luwa havalandırma, Dieselgen, Asaskot, Polim Teks, Yakar Tekstil ve bunlar gibi birçok kurumsal şirketin çalışanlarının çalışma izinlerinin alnmasının yanısıra, yurt dışından gelip ülkemizde kendi fabrikalarını açmak isteyen müşterilerimize şirket kuruluşundan mühendislik hizmetlerine kadar gerekli danışmanlığı yaptık. Bu durum yabancıların ülkemizde güvenilir iş ahlakı ile hareket eden bir şirketle iç içe olmalarına olanak sağladı.

Ayrıca gelişen ülke ekonomilerde Endüstriyel hakların önemini azımsamamak gerekir. Aksi halde ürettiğiniz veya fikri yalnızca size ait olan bir çalışmanın korunmasını sağlayamaz ve ticari bir kar elde edemezsiniz. Bu nedenle marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım konularından biri olarak tescillemeniz gerekmektedir.
Ülkemizde kendi işini yapmak isteyen müşterilerimiz için hazırladığımız dosyaların ışığında istenen iş kolunun seçilmesi halinde, yabancı sermayeli şirket kuruluş işlemleri, pazar ve üretim olanağı, bunun yanında inşaat, makina, kaynak, otomotiv, metalürji ve malzeme mühendisliği konularında uzman ekibimizle beraber destek oluyoruz. Gerek bir fabrikanın kuruluşundan üretimine, gerek bir malzemenin üretilip devlet teşviklerinin alınmasına kadar Ankara ofisimizle koordineli olarak işletmenizi kuruyoruz.

Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri

Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri olarak konu hakkında tecrübeli mühendis ve ekonomist kadromuzla yeterli bilgi ve tecrübeyle hazırladığımız dosyaları yabancı yatırımcımızın isteği doğrultusunda kendisine teslim eder ve hangi işi yapmak istediği konusunda kendisini aydınlatarak işlemlerimizi başlatırız. Yatırımcımız seçtiği iş kolu üzerinde alması gereken izinleri, başvuruları ve tüm pratik işlemleri Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri olarak tamamlayıp yatırımcımızı yalnızca imza atmak için çağırırız.

Sizin de ülkemize yapmayı düşündüğünüz bir yatırım var ise merkezi İstanbul Beyoğlu’nda olan Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri “LİMİTSİZ DANIŞMANLIK, LİMİTSİZ HİZMET” ile yanınızdadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x