Hizmetler

Yabancılar İçin Sigorta

Yabancı Sgk (Sigorta) İşlemleri

Yabancılar için sigorta

Yabancılar İçin Sigorta İşlemleri, ülkemizde çalışma izin işlemleri tamamlandıktan sonra sigorta işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Çalışma izni olmadan yabancı sigorta işlemleri olmadığı gibi çalışma izni alındıktan sonra da sigorta yapılması zorunludur. Bu bağlamda çalışma izni olan bir yabancının SGK işlemlerinin yapılması Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla gerçeleştirilebilmektedir.

Bir diğer önemli husus ise; yabancı oturma izni işlemlerinin yapılabilmesi için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, ilgili yabancının ülkemizde sigortalı olması şartını aramaktadır. Bu sigorta işlemi sigorta süresine göre oturum izninin alınması hususuna dayanır.

Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri olarak anlaşmalı olduğumuz mali müşavir ve sigorta acentaları ile sigorta işlemlerinizi sizleri yormadan ve gereksiz bir pahalılıkla değil, uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

Özel Sağlık Sigortasını bizimle yapan yabancı müşterilerimize oturma izni randevusu ÜCRETSİZ

Yabancı Sigorta İşlemleri

Yabancılar için yaşa bağlı olarak değişen özel sağlık sigorta işlemlerini firmamız üzerinden yaptıran müşterilerimize oturma (ikamet) izni randevularını ücretsiz alarak kendisini oturma izni alım sürecinde destekliyoruz Yabancı Sigorta İşlemleri, yabancı özel sağlık sigortası ve oturma izni işlemleri için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Uluslararası Koruma Kapsamındaki Yabancıların Genel Sağlık Sigortaları Hakkında

04/04/2013 tarihi ve 6458 sayılı Yabacılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun “Yardım ve Hizmetlere Erişim” başlıklı 89’uncu maddesinin; 3. fıkrasının (a) bendi 24/12/2019 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun ile değiştirilmiştir.

Yeni düzenleme ile birlikte; “herhangi bir sağlık güvencesi olmayan ve ödeme gücü bulunmayan uluslararası koruma başvuru ve statü sahiplerinin genel sağlık sigortaları, uluslararası koruma başvuru kaydından itibaren 1 yıl süreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce karşılanacaktır.”

Bu durum özel ihtiyaç sahipleri ve bakanlığımızca sigorta kaydının devamı uygun görülen yabancılar için; 1 yıllık süre sınırı aranmayacak şekilde devam ettirilecektir.

2.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hamid Hayatgheib
Hamid Hayatgheib
1 yıl önce

Ben biliyorum kimlik uzatması için Sağlık Sigortası lazımdır, ben bir sorum var. Ben SGK Sigortası var ve her ay borcum ödedim. Bu Sigorta yeterli, yada özel sağlık sigortasının almayı zorundayım?
Saygılar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x