Bilgili Ol

Yabancılara Yasak Meslekler

Yabancılara Yasak Meslekler


Yabancılar İçin Yasak Meslekler

Yabancılar için yasak meslekler; Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ de çalışmasının yasak olduğunu belirttiğimiz bu sayfamızı dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz. Türkiye devletinin örf adet gelenek kural vb. şartlarından ötürü Türk olmayanların çalışmasının yasak olduğu bazı meslek grupları bulunmaktadır. 2023 yılında olduğu gibi 2024 yılında da yabancıların çalışamayacağı iş ve meslekler belirtilmiştir.


Yabancılara yasak meslekler aşağıdaki gibidir.

ECZACILIK
(Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun uyarınca)

DİŞ TABİPLİĞİ, DİŞÇİLİK, HASTABAKICILIK
(Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun uyarınca)

VETERİNERLİK
(Veteriner Hekimleri Birliği ile Odalarının Teşekkül Tarzına ve Göreceği İşlere Dair Kanun uyarınca)

ÖZEL HASTANELERDE SORUMLU MÜDÜRLÜK
(Hususî Hastaneler Kanunu Uyarınca)

NOTERLİK
(Noterlik Kanunu uyarınca)

AVUKATLIK
(Avukatlık Kanunu uyarınca)

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ
(5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun 10. Md.)

KARA SULARI DAHİLİNDE BALIK, İSTİRİDYE, MİDYE, SÜNGER, İNCİ, MERCAN İHRACI, DALGIÇLIK, ARAYICILIK, KILAVUZLUK, KAPTANLIK, ÇARKÇILIK, KATİPLİK, TAYFALIK VB.
(Kabotaj Kanunu uyarınca)

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ
(4458 sayılı Gümrük Kanununun 227 nci Maddesi Gereğince)

TURİST REHBERLİĞİ
(6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanununun 3. Maddesi Gereğince)

Daha fazla meslek bilgisi için Bakanlığın sitesini ziyaret edebilirsiniz

ÇÜNKÜ LIMITLESS ;

  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri çalışma izin işlemlerinizi kanunlara uygun olarak başlangıçta 1 yıl, devamında 2 yıl, sonrasında 3 yıl olacak şekilde alır. Ve bizimle çalıştıkları için yabancılarımızın vatandaşlık işlemlerini hiçbir ücret talep etmeden başlatır ve sonlandırır.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri oturma izin işlemlerinizi kanunlara uygun olarak başlatır. Ve her sene 1 yıllık oturma izinleri uzatmalarınızı, siz evinizde dinlenirken gerçekleştiririz. Ve bizimle çalıştıkları için yabancılarımızın vatandaşlık işlemlerini hiçbir ücret talep etmeden başlatır ve sonlandırırız.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri Suriye uyruklu yabancılarımızın çalışma izinlerini gereksiz evrak ve ücretler olmadan kısa zaman içerisinde çözer.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri Marka, Patent, Tescil, Faydalı Model gibi Fikri ve Sinai Mülkiyet hakların çözümü  uzman vekil kadrosuyla ulusal ve uluslararası alanda en kesin ve kısa çözümler hazırlayarak sonlandırır.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri genç, dinamik, iş ahlakı olan güvenilir bir kadro ile yola çıkmış olup tek amacı Limitsiz Danışmanlık, Limitsiz Hizmet sloganını layıkıyla taşımaktır.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri; müşterilerine daha iyi, daha uygun fiyatlarla ve daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla aşağıdaki şirketerle çözüm ortaklığı yapmıştır.
  • Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri; müşterilerine kendi fiyat politikalarını belirleme hakkı tanıyarak, en uygun fiyatlarla vermiş olduğumuz hizmetlerimizin ödemesi konusunda kolaylık sağlar.

Yabancılara Yasak Meslekler hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x